CT ראש
CT ראש

PET CT for Alzheimer’s

מחלת אלצהיימר הינה מחלה נוונית קשה של המוח המתאפיינת במגוון תסמינים, כגון: הפרעה בזכרון קצר-מועד, קושי בתפקוד ובביצוע משימות מוכרות פשוטות, הפרעות התנהגות, ועוד.

במצב נורמלי, ישנו מוות של נוירונים בקצב קבוע ככל שהאדם מתבגר.
לעומת זאת, במחלות מח ניווניות (נוירודגנרטיביות) , יש רצף של מוות של נוירונים במח באופן מואץ ואבנורמלי. איבוד נוירונים בקצב מואץ משפיע על תהליכי זיכרון ותפקודים נוספים אצל החולה.

אחד הגורמים העיקריים למוות של הנוירונים הוא הצטברות משקעים של חלבון העמילואיד במוח, לעיתים יחד עם סוכרים שונים, אשר מהווה בין היתר גורם סיכון להתפתחות מחלת אלצהיימר. משקעים אלה יכולים להתחיל להיווצר ולשקוע במוח 20-25 שנים לפני הופעת התסמינים הקליניים של המחלה.
אבחון מוקדם של משקעי העמילואיד במוח יכול לאפשר שינוי באורח החיים של הנבדקים ומתן טיפולים חדשניים במטרה להפחית את המשקעים ולמנוע את התפתחות המחלה.

PET-CT

PET-CT זוהי בדיקה מתקדמת המשלבת במכשיר שתי טכנולוגיות של הדמיה – טומוגרפיה ממוחשבת (CT – Computed Tomography)
עם טכנולוגיה ברפואה גרעינית הידועה כטומוגרפיה של חומרים רדיואקטיביים פולטי פוזיטרונים (PET – Positron Emission Tomography).
CT נותן תוצאה אנטומית ו-PET נותן תוצאה תפקודית. ניתן להשתמש בשיטה זו בין היתר לאבחון מצבים רפואיים ברקמת המח.

Vizamyl הוא חומר שמתאסף במקומות בהם יש פלאקים של חלבון העמילואיד ודרך כך מהווה כלי אבחוני להמצאות החלבון במח.

בדיקת PET-CT של המוח עם VIZAMYL מאפשרת זיהוי מוקדם של המשקעים של חלבון העמילואיד במוח. הבדיקה הינה ללא תופעות לוואי וללא סיכונים משמעותיים וניתן לבצעה במכון לרפואה גרעינית בביה”ח.
חשיבות הבדיקה היא באפשרות לאבחון מקדם של מחלת האלצהיימר, בטרם הופיעו תסמינים כלשהם, מידע העשוי לאפשר התאמת טיפול מונע ומקדים עוד בטרם התפרצה המחלה.
זיהוי מוקדם אמור להוות בעתיד את המענה העיקרי למחלה ההולכת ומתפשטת.

 

Schedule your appointment today

Please provide your contact details

    Choose Citizenship